Xalq deputatlari Denov tumani Kengashi deputati 21-Sina saylov okrugidan saylangan deputat 13-fevral kuni “Sina” mahallasidagi 60-sonli umumiy o‘rta talim maktabida “O‘zbekiston – 2030” strategiyasini “Atrof-muhitni asrash va “yashil iqtisodiyot” yilida amalga oshirishga oid davlat dasturida belgilangan ustuvor yo‘nalishlarni keng jamoatchilikka etkazish maqsadida davra suhbati tashkil etildi. Unda tuman kengashi deputati F.Saydullayev tomonidan Davlat dasturining maqsad vazifalari jumladan; o‘simlik va hayvonot dunyosini asrash, hamda biologik xilma-xillikni saqlash, 2025 yilda mahallalarning ekologik qiyofasini yaxshilash, ko‘chalarda yashillik darajasini oshirish, ekologik jihatdan qulay va farovon yashash muhitini shakllantirish, yomg‘ir va oqova suvlardan samarali foydalanish, mahallalardagi daraxtlarni zamonaviy suv tejovchi texnologiyalar orqali sug‘orish tizimini joriy etish lozimligi to‘g‘risida batafsil to‘xtalib o‘tildi.