Korrupsiyaga-qarshi kurashish komissiya faoliyati
O‘zbekiston Respublikasining “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi 2017-yil 3-yanvar kunidagi O‘RQ-419 sonli qonuni talablarining bajarilishi hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 6-iyuldagi PF-6257-sonli farmoni ijrosi hamda tumanda “Korrupsiyaga qarshi kurashish” tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari yuzasidan xalq deputatlari Jarqo'rg'on tuman Kengashining “Korrupsiyaga-qarshi kurashish komissiyasi” tomonidan Jarqo‘rg‘on tuman “Inson” ijtimoiy xizmatlar markazi va "Tuman tibbiyot birlashmasi" tomonidan 2024-yilda korrupsiyaga qarshi murosasiz munosabatda bo‘lish muhitini yaratish, davlat va jamiyat boshqaruvida korrupsiyaviy omillarni keskin kamaytirish va bunda jamoatchilik ishtirokini kengaytirish bo'yicha amalga oshirilgan ishlari yuzasidan o'rganishlar o'tkazildi.
O'rganishlar davomida xodimlarga korrupsiyaning oldini olish, bunday huquqbuzarlik va jinoiy faoliyat uchun jazo muqarrarligi, har bir xodim o‘z vazifasiga vijdonan yondashgan holda faoliyat yuritishi, xizmat vazifasini suviste'mol qilmasligi nafaqat tizim, balki o‘z oilasi uchun ham foydali ekanligini unutmasligi tushuntirildi.