Xalq deputatlar Qumqo‘rg‘on tumani Kengashi deputati Zulfiya Dagarova ishtirokida Nogironligi bo‘lgan bolalar uchun “Muruvvat internat uyida” katta tadbir o‘tkazildi.
Tadbir buyuk sarkarda Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining 542 yilligi munosabati bilan tashkil etilib, “Bobur - shox va shoir” deb nomlandi.
Mazkur adabiy - badiiy tadbirda ishtirokchilar tomonidan bobomiz Zahiriddin Muhammad Boburning butun dunyoni hayratga solgan boy ma’naviy merosi va ijodi mavzusida so‘z yuritildi. Bugungi kungacha insonlar qalbiga, ezgulik, insonparvarlik, sahovat va mehr-muruvvat nurini taratib kelmoqda.
Tadbirda tarbiyachi va tarbiyalanuvchilar tomonidan shoh va shoir Boburning hayoti va ijodiga bagʼishlangan sahna koʼrinishlarini namoyish etdilar va gʼazallaridan namunalar oʼqidilar. Shu bilan birga, “lola raqsi”, “qovun sayli”, “boychechak raqsi” sahna ko‘rinishi bolajonlarga xavola etildi.