DOIMIY KOMISSIYA FAOLIYATI:
Xalq deputatlari Jarqo‘rg‘on tumani Kengashining “Reglament va deputatlik odob-axloqi masalalari bo‘yicha” doimiy komissiya" ning navbatdagi yig'ilishi boʻlib o'tdi.
1. O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2025 -yil 28-yanyardagi KQ-54-V-sonli qarori ijrosi yuzasidan Jarqo‘rg‘on tumani xududida Kengash sessiyasida davlat organlari va tashkilotlari mansabdor shaxslarining hisobot (axborot)larini eshitishning namunaviy tartibini tasdiqlash to‘g‘risida.
2. O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senatining 2024-yil 11-dekabrdagi Xalq deputatlari viloyat, tuman va shahar Kengashlari tomonidan qonunlarni ko‘rib chiqish va muhokama qilish to‘g‘risidagi KQ-19-V-sonli qarori asosida xalq deputatlari Jarqo‘rg‘on tuman Kengashida namunaviy nizomni muhokama qilish va tasdiqlash to‘g‘risida.
3. O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati Kengashining 2024-yil20- fevraldagi “Xalq deputatlari viloyat Kengashida huquqni muhofaza qiluvchi organlarning hisobotlarini eshitish to'g'risida”gi KQ-687-son qarori ijrosini ta'minlash maqsadida tuman Kengashida eshitishning namunaviy tartibini tasdiqlash to'g'risida.
4.O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining 2024-yil 26-iyundagi "Xalq deputatlari mahalliy Kengashlari mahalliy Kengashlarning vakolatlari, vazifalari va funksiyalari reyestrini yuritish tartibi haqida"gi KQ-769-IV-sonli qarori ijrosi yuzasidan xalq deputatlari Jarqo‘rg‘on tuman Kengashining vakolatlari, vazifalari va funksiyalari reestrini yuritish tartibi nizomini tasdiqlash to‘g‘risida.
5. О'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Raisining 2025-yil 28-уаnvаrdagi "Xalq deputatlari viloyat, tumап vа shahar Kengashi huzurida ekspert guruhi tashkil qilish to'g'risida" gi KQ-52-V-sonli qarorining ijrosi yuzasidan tumandagi fuqarolik jamiyati institutlari faoliyatini qo'llab-quvvatlash, ijtimoiy foydali dasturlar samaradorligini oshirish uchun qo'shimcha shart-sharoitlar yaratish bo'yicha xalq deputatlari Jarqo'rg'on tumani Kengashi kotibiyati mudiri A.Samanov kun tartibidagi masalalar yuzasidan axborot berib, ushbu qarorlarning mazmun-mohiyati haqida tushuncha va yo'nalishlar berib o'tdi.