Xalq deputatlari Mirobod tuman Kengashining 84-sessiyasi bo‘lib o‘tdi
Sessiya ishini tuman Kengashi raisi, tuman hokimi Shuhrat Pulatov ochdi va olib bordi.
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovini o‘tkazuvchi uchastka saylov komissiyalari aʼzoligiga nomzodlarni tavsiya etish to‘g‘risida;
- Jinoyat ishlari bo‘yicha Mirobod tuman Sudi tomonidan 2023-yil 1-choragida odil sudlovni amalga oshirish borasidagi axboroti to‘g‘risida;
- Mirobod tuman Adliya bo‘limi tomonidan qonun hujjatlarining mazmun mohiyatini ijrochilar va aholiga yetkazish borasida 2023-yil 1-choragida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
- Mirobod tuman tibbiyot birlashmasining 2023-yilning 1-choragida reproduktiv salomatlikni saqlash, onalik va bolalikni muhofaza qilish, soha yo‘nalishida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
- Mirobod tumani Kambag‘allikni qisqartirish va bandlikka ko‘maklashish bo‘limi tomonidan 2023-yilning 1-choragida aholi bandligini taʼminlash bo‘yicha amalga oshirilgan ishlari to‘g‘risida;
- Mirobod tuman aholisi va ijtimoiy soha obyektlarini 2023-yilda energiya resurslari bilan barqaror taʼminlash to‘g‘risida;
- Mirobod tumanida o‘rganish natijalari asosida aniqlangan ehtiyojmand oilalarni "Temir daftar"ga kiritish bo‘yicha 3-sektor rahbari M.Atanazarovning takliflari to‘g‘risida;
- “Saxovat va ko‘mak” jamg‘armasidan moddiy yordam ajratish to‘g‘risida;