Аholiga tibbiy patronaj xodimlari tomonidan o‘z vaqtida va sifatli tibbiy xizmat ko‘rsatilishi holati nazorat tartibida o‘rganildi.
Хalq deputatlari Bo‘ston tumani Kengashi deputati K. Axmedova tomonidan o‘z saylov okrugi — Xovos mahalla fuqarolar yig‘ini hududida joylashgan, aholi va bolalar uchun ajratilgan sport maydoni holati o‘rganildi.
9-sinf bitiruvchilari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Deputatlik nazorati amalga oshirildi.
Siyosiy o‘quv seminari o‘tkazildi.
Qonun mazmun-mohiyati tushuntirildi.
Xalq deputatlari Bo‘ston tumani Kengashi deputati B.Soliyeva o‘z saylov okrugi Bog‘i eram mahalla fuqarolar yig‘inida xotin-qizlar faoli tomonidan amalga oshirilayotgan ishlarni nazorat tartibida o‘rgandi.
Bo‘ston tumani Bog‘i eram mahalla fuqarolar yig‘ini Ijtimoiy hodimi tomonidan aholining ijtimoiy ehtiyojmand toifalariga ko‘rsatilayotgan hizmatlarni sifatli tashkil etilishi yuzasidan amalga oshirilayotgan ishlar nazorat tartibida o‘rganildi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti qarori ijrosi yuzasidan nazorat-tahlil tadbiri o‘kazildi.
Xalq deputatlari Bo‘ston tumani Kengashi huzuridagi doimiy komissiyasi hamda kotibiyati tomonidan Kengash ish rejasiga asosan nazorat-tahlil tadbirlari o‘tkazildi.
Пахтаобод туманида Конституциявий қонун лойиҳасининг мазмун-моҳияти тушунтирилмоқда.
Халқ депутатлари Пахтаобод тумани кенгаши депутатлари томонидан тарғибот-ташвиқот тадбири ўтказилмоқда.
Тарғибот тадбирларида Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутати, Бюджет ва иқтисодий ислоҳотлар қўмитаси аъзоси ЭРГАШЕВ ЖАВЛОНБЕК ХАСАНОВИЧ иштирок этмоқда.
Тарғибот тадбирлари давомида Конституциявий Қонун лойиҳасининг мазмун-моҳияти ҳақида батафсил тушунчалар берилди.
Тадбирда туман ҳокимлиги, туман ташкилот раҳбарлари, халқ таълими ва мактабгача таълим ташкилоти раҳбарлари, ўқитувчилар иштирок этмоқдалар. Депутатлар томонидан ўтган давр мобайнида жамиятимизнинг сиёсий, иқтисодий-ижтимоий ва маданий ҳаётида туб ўзгаришлар бўлгани, бу эса бош қомусимизда “Янги Ўзбекистон-ижтимоий давлат” тамойилини мустаҳкамлаш, давлат ҳокимияти
асосларини такомиллаштириш долзарблигини кўрсатаётгани тўғрисидаги ҳаётий мисоллар билан тушунтириб ўтилди.