"Bir mahalla - bir tashabbus"
Xalq deputatlari Baxmal tuman Kengashiga 10-“Mo‘g‘ol” saylov okrugidan saylangan deputat Almanov Uzoqboy Qoraboyevich va "Mo‘g‘ol" mahalla fuqarolari yig’inida saylovchilar bilan "Bir mahalla - bir tashabbus" loyihasi asosida uchrashuv o‘tkazib, fuqarolarning murojaat va takliflarini tingladi.
Uchrashuv davomida aholini qiynayotgan ijtimoiy-iqtisodiy muammolar, kommunal xizmatlar sifatini yaxshilash, bandlikni ta’minlash, uy-joy masalalari hamda ijtimoiy himoyaga muhtoj oilalarni qo‘llab-quvvatlash yuzasidan fikr-mulohazalar bildirildi.
Deputat tomonidan ko‘tarilgan masalalarni ijobiy hal etish bo‘yicha tegishli tashkilotlar bilan hamkorlikda amaliy chora-tadbirlar belgilab olinishi ma’lum qilindi. Shuningdek, ayrim murojaatlar joyida o‘rganilib, mas’ul idoralarga deputatlik so‘rovi kiritish tartibida nazoratga olinishi qayd etildi.