Davlatimiz rahbarining Amerika Qo'shma Shtatlariga tashrifi mamlakat tashqi siyosatida yangi sifat bosqichining boshlanishini namoyon etdi. O‘zbekiston nafaqat mintaqaviy, balki global miqyosda faol siyosiy ishtirokchi sifatida e’tirof etilmoqda.
Bir qator yirik kompaniyalar O‘zbekistonga kirishi mamlakat iqtisodiyotiga bo‘lgan ishonchni oshirdi. Toshkent va Nyu-York o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri aviaqatnovlar esa biznes va turizm aloqalarini yangi bosqichga olib chiqdi. Shu bilan birga, O‘zbekiston xalqaro moliyaviy va investitsiya loyihalarida faol ishtirok etib, strategik sheriklik va hamkorlikni mustahkamlashga ulkan imkoniyatlar yaratmoqda.
Yangi O‘zbekiston tinchlik, hamkorlik va ochiq muloqotni ustuvor qilgan holda, taraqqiyotini xalqaro maydondagi faol ishtiroki orqali ta’minlamoqda hamda mintaqaviy va global miqyosda barqaror rivojlanishning muhim poydevorini yaratmoqda.
Deputat sifatida ishonamanki, Yangi O‘zbekiston tinchlik, hamkorlik va ochiq muloqotni ustuvor qilayotgan davlat sifatida o‘z taraqqiyotini xalqaro maydondagi faol ishtiroki orqali ta’minlamoqda.