“Deputat so‘rovi natijasida ichki yo‘llar ta’mirlanmoqda!
Xalq deputatlari Jondor tumani Kengashiing 1-Tinchlik saylov okrugidan saylangan deputati I.Xolov, deputatlar faoliyaning eng muhim yo‘nalishlaridan biri bo‘lgan “mahalla ichki koʻcha yoʻllari holati”ni joyida borib o‘rganib, tumani markazidagi 80V140 aylanma halqa yo‘lining Zarafshon ko‘chasi bo‘ylab ta’mirtalab holga kelib qolganligi, avtomobil yo‘lining harakat xavfsizligini ta’minlash maqsadida mazkur yo‘lni joriy ta’mirga muhtojligi yuzasidan 2026-yil 21-yanvarda Jondor tumani yo‘llardan foydalanish korxonasi davlat muassasasi direktori M.Hamroyev nomiga 5-ds-275-26-sonli deputat so‘rovi yuborilgan edi.
Natijada Zarafshon ko‘chasi bo‘ylab ta’mirtalab holga kelib qolgan avtomobil yo‘lini joriy ta’mirlash ishlari boshlab yuborildi. Avtomobil yo‘llarining tekis va ravon bo‘lishi harakat xavfsizligini ta’minlashda muhim ahamiyatga egadir.