Sessiya kun tartibida quyidagi masalalar ko‘rib chiqildi.
1. 2025 yil davomida Nurota tuman prokuraturasi tomonidan qonun ustuvorligini ta’minlash, qonuniylikni mustahkamlash, jinoyatchilikka qarshi kurashish borasida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
2. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 26-noyabrdagi “Kambag‘allikdan farovonlik sari” dasturini amalga oshirishga faol nuroniylarni jalb etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-405-sonli qarorining tumandagi ijrosi to‘g‘risida;
3. Tuman Kadastr agentligi hamda Davlat kadastrlar palatasining korrupsiyaga qarshi kurashish, uni oldini olish borasida amalga oshirilgan ishlar hamda kelgusidagi vazifalar to‘g‘risida;
4. Aholini ichimlik va oqova suv bilan ta’minlash darajasini oshirish bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar hamda kelgusida belgilangan rejalar to‘g‘risida;
5. Tumanda aholi murojaatlari va muammolari bilan ishlash ahvoli to‘g‘risida;
6.O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 15-maydagi “2025-2030-yillarda bolalar saratoniga qarshi kurashish bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi milliy strategiyasini amalga oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-186-sonli qarori ijrosi bo‘yicha Nurota tumanida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
7.Tuman hokimligi huzurida tashkil qilingan “Infratuzilma va ijtimoiy barqarorlik jamg‘armasi mablag‘larini yo‘naltirish to‘g‘risida
8. Boshqa masala.