Doimiy Komissiya faoliyati
Xalq deputatlari Jarqo‘rg‘on tumani Kengashining “Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar bo‘yicha doimiy komissiyasi” ning 2025-yil 27-dekabrda navbatdagi yig'ilishi boʻlib o'tdi.
🔴Yig'ilish kun tartibidagi birinchi masala - Jarqo‘rg‘on tumanining 2026 yilgi mahalliy budjetini tasdiqlash to‘g‘risida.
🔴Yig'ilish kun tartibidagi ikkinchi masala - O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Hududlarda yuqori iqtisodiy o‘sish va aholi bandligini ta’minlashning yangi tizimini yo‘lga qo‘yish hamda bu borada mahalliy hokimliklarning roli va mas’uliyatini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 2024-yil 20-dekabrdagi PF–223 sonli Farmoni asosida tumanni 2026-yilda kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturini tasdiqlash to‘g‘risida.
🔴Yig'ilish kun tartibidagi uchinchi masala - O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 30-yanvardagi “Aholini ijtimoiy himoya qilish tizimini moliyalashtirish tartib-taomillarini takomillashtirish to‘g‘risida”gi PF-17 sonli farmoni ijrosi yuzasidan tuman “Infratuzilma va ijtimoiy barqarorlik” jamg‘armasining 2025-yil tushumlaridan tumanni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish uchun ajratilayotgan mablag‘lar ro‘yxatini tasdqilash to‘g'risida.
🔴Yig'ilish kun tartibidagi to'rtinchi masala - O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 30-yanvardagi “Aholini ijtimoiy himoya qilish tizimini moliyalashtirish tartib-taomillarini takomillashtirish to‘g‘risida”gi PF-17 sonli farmoni ijrosi yuzasidan tuman “Infratuzilma va ijtimoiy barqarorlik” jamg‘armasining 2025-yil tushumlaridan tumanni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish uchun ajratilayotgan mablag‘lar ro‘yxatini tasdqilash to‘g'risida.
🔴Deputatlar tomonidan tegishli idora va tashkilotlar rahbarlariga tuman darajasida hal etiladigan ichki yо‘l, ichimlik suvi, elektr energiyasi, tabiy gaz, suyutirilgan gaz kabi muammolarni bartaraf etish boʻyicha takliflar bildirildi.