Doimiy komissiya yig‘ilishida tumanning 2026-yil budjeti va shaharsozlik hujjatlari ijrosi muhokama qilindi.
Xalq deputatlari Bag‘dod tumani Kengashining “Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi”ning navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Unda tumanning 2026-yilga mo‘ljallangan mahalliy budjeti dastlabki tarzda ko‘rib chiqildi.
Yig‘ilish davomida kelgusi yilda budjet daromad va xarajatlari prognozi, ijtimoiy soha va infratuzilma uchun ajratiladigan mablag‘lar, tadbirkorlikni rivojlantirishni qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan yo‘nalishlar bo‘yicha mutasaddilar hisoboti tinglandi. Komissiya a’zolari har bir yo‘nalish bo‘yicha taklif va tavsiyalarini bildirdi.
Shuningdek, majlis kun tartibida tuman hududida shaharsozlik hujjatlari ijrosi masalasi ham ko‘rib chiqildi. Bunda aholi punktlari bosh rejalarining yangilanishi, qurilish jarayonlarining belgilangan tartiblarga muvofiqligi hamda yangi obyektlarning hududiy rivojlanish konsepsiyasiga mosligi yuzasidan amalga oshirilgan ishlar tahlil qilindi.