Xalq deputatlari Samarqand tumani Kengashining navbatdagi sessiyasi kun tartibiga kiritilgan Samarqand tumanida 2024-yilda yuridik va jismoniy shaxslar bo‘yicha
qishloq xo‘jaligiga mo‘ljallanmagan yerlar uchun mahallalar kesimida ularning iqtisodiy rivojlanishiga qarab yer solig‘i stavkalarini tasdiqlash to‘g‘risida
Samarqand tumani Davlat soliq inspeksiyasi boshlig‘i F.Nizomovning hisoboti, Samarqand viloyati Samarqand tumanining 2024-yilgi mahalliy budjetini
tasdiqlash to‘g‘risida tuman Iqtisodiyot va moliya bo‘limi mudiri F.Misirovning hisoboti hamda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 31-martdagi
145-sonli qarori asosida “Ayollar daftari”ning 4-bosqichi ro‘yxatiga kiritilgan ijtimoiy himoya va moddiy yordamlar ko‘rsatilgan xotin-qizlarni “Ayollar daftari”
ro‘yxatidan chiqarish to‘g‘risida tuman hokimining o‘rinbosari - oila va xotinqizlarni qo‘llab-quvvatlash bo‘limi boshlig‘i M.Baratovaning hisobotlari sessiaydan oldin Sanoat, transport, qurilish, kommunal soha va aholiga xizmat ko‘rsatish masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi, Ta’lim, sog‘liqni saqlash, madaniyat, sport va ijtimoiy himoya masalalari bo‘yicha doimiy komissiya hamda Sud-huquq masalalari va korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha doimiy komissiyalari ishtirokida muhokama qilindi. Shuningdek, muhokama davomida tuman Kengashi kotibiyati mudiri A.Umarov, va doimiy komissiya raislari kun tartibidagi masalalar yuzasidan o‘z fikrlarini bildirishdi.