"ЯҚИНЛАРИНГДАН ХАБАР ОЛ" ЛОЙИҲАСИ--АМАЛДА.
Кекса отахону онахонларни чорлаб, ушбу лойиҳанинг моҳиятини тушунтириш, кексалар туризм ойлигида улар дуосини олиш мақсадида бир пиёла чойга таклиф этдик.
Маҳалла бешлиги ташаббуси туман Кенгаши депутати Махфират Атоевага ҳам маъқул бўлди.
"Севинч" ошхонасида тўпланган нуронийлар чеҳрасидан меҳр ёғилади. Фахрийлар Сафар Рамазонов, Ҳомид Бозоров,Жўрабой Қаҳҳоров, Шариф Солиев, Назира Раҳмонова, Тўйгул Усмонова, Зуҳра Мўминова, Ҳожар Раҳматова ва бошқалар яқинлардан хабар олиш, меҳр-оқибат, ўлмас қадриятларимиз тўғрисида фикр юритдилар.
Бундан бир неча йил илгари қишлоғимизда саноқли оилаларда телевизор бор эди. Бутун қишлоқ аҳли ўша хонадонларга тўпланардик. Телевизор кўриш баҳона дийдорлашардик. Ҳозир эса ҳамма нарсамиз бор, оқибатимиз йўқ,-- дейди маҳалла отинойиси Ҳиммат Тошева.
Баҳсда қўшилганлар маҳалла аҳли ўртасида меҳрли бўлишни тарғиб қилиш, китобхонликни йўлга қўйиш, қўшнилар, дўсту биродарлар
ҳамжиҳат бўлишга келишилди.
Туман ҳокими Умеджон Барноев ташаббускори бўлган "Яқинларингдан хабар ол!" лойиҳасини маҳалладаги ҳар бир киши ўзига шиор қилиб олади.
Халқ депутатлари Ромитан туман Кенгаши депутати
МАХФИРАТ АТОЕВА.