“Маҳаллий бюджет, иқтисодий ислоҳатларни амалга ошириш, инвестициялар ва тадбиркорликни ривожлантириш масалалари бўйича” доимий комиссиясининг навбатдаги йиғилиши ўтказилди.
“Kambag`allikdan - farovonlik sari”dasturini amalga oshirish borasida targ`bot tadbirlari
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 23-noyabrdagi PQ-330-sonli, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar
Mahkamasining 2024-yil 30-noyabrdagi “Kambag`allikdan - farovonlik sari”dasturini amalga oshirishning qo`shimcha chora-tadbirlari to`g`risidagi 199-sonli
majlis bayonida belgilangan topshiriqlarni tuman hududlarida amalga oshirilishini aholi va tashkilot jamoalarida mazmun-mohiyatini targ`ib etish va tegishli tadbirlarni
amalga oshirish borasida ishlar olib borilmoqda.
Jumladan, tumanimizda kambag‘allikni qisqartirish, ehtiyojmand aholiga manzilli ijtimoiy yordam ko‘rsatilishini kengaytirish aholi daromadlarini oshirish umummilliy harakatga aylantirilgan holda “Kambag‘al oilalar uchun yettita imkoniyat va mas’uliyat” tamoyili asosida 2024-yil
1-noyabridan “Kambag‘allikdan farovonlik sari” kompleks dasturi amalga oshirilib kelimoqda. Qiziloy MFYda tuman Kengashi deputatlari Mo`minova Nafisa Bekmurotovna
va Mirzavaliyev Abbos Shavkatovichlar tomonidan fuqarolar bilan uchrashib davlatimizda olib borilayotgan islohatlat targ`ib etildi. Shuningdek, ehtiyojmnd fuqarolarning xonadonida bo`lishib ularning holidan xabar olishdi.