Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024-йил 2-февралдаги ПФ-28-сонли Фармони бўйича семинар
“Маҳаллий бюджет, иқтисодий ислоҳатларни амалга ошириш, инвестициялар ва тадбиркорликни ривожлантириш масалалари бўйича” доимий комиссиясининг навбатдаги йиғилиши ўтказилди.
XALQ DEPUTATLARI NUROTA TUMAN KENGASHINING NAVBATDAGI YETMISH BIRINCHI SESSIYASI
Sessiya kun tartibidagi birinchi masala yuzasidan Nurota tumani hokimi A.Fayziyev Tumanda “temir daftari”, “ayollar daftari”, “yoshlar daftari” asosida amalga oshirilayotgan ishlar hamda hududlarda ijtimoiy va ishlab chiqarish infratuzilmasini rivojlantirish dasturiga kiritilgan loyihalarning bajarilishi toʻgʻrisida hisobot berdi. Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Mehnat migratsiyasi jarayonlarini takomillashtirish hamda xorijda vaqtincha mehnat faoliyatini amalga oshirayotgan shaxslarni qoʻllab-quvvatlashga doir qoʻshimcha choratadbirlar toʻgʻrisida”gi PF-59- sonli Farmonini Nurota tumanidagi ijrosi yuzasidan tuman prokurori hisobot berdi.
Shuningdek, huquqbuzarliklar profilaktikasi, jamoat tartibini saqlash, yoʻl harakati xavfsizligini taʼminlash borasida amalga oshirilayotgan ishlar toʻgʻrisida tuman ichki ishlar boʻlimi boshligʻining birinchi oʻrinbosari Gʻ.Hojiyevning hisoboti tinglandi.