Xalq deputatlari Beruniy tumani Kengashining “Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohatlar masalalari” bo‘yicha hamda “Reglament va deputatlik odob-axloqi masalalari” bo‘yicha doimiy komisiyalarining navbatdagi yig‘ilishi o‘tkazildi.
Xalq deputatlari Beruniy tumani Kengashining “Korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo‘yicha” doimiy komissiyasining navbatdagi yig‘ilishi o‘tkazildi.
Xalq deputatlari Beruniy tumani Kengashining “Korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo‘yicha” doimiy komissiyasining navbatdagi yig‘ilishi o‘tkazildi
“O‘zbekiston – 2030” strategiyasini takomillashtirishning mazmun-mohiyati va uning amaliy ahamiyati yuzasidan muhokama yig'ilishi o'tkazildi
Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashi raisi A.Tavboyev ishtirokida “O‘zbekiston – 2030” strategiyasini takomillashtirishning mazmun-mohiyati va uning amaliy ahamiyatiga bag‘ishlangan muhokama yig'ilishi tashkil etildi.
Muhokama yig'ilishida tuman Kengashi deputatlari hamda tuman hokimligi xodimlari ishtirok etib, Strategiyada belgilangan ustuvor vazifalar, ularni hududlarda samarali amalga oshirish mexanizmlari yuzasidan atroflicha tushuntirishlar berildi.
Tadbir ishtirokchilari “O‘zbekiston – 2030” strategiyasini hayotga tatbiq etishda deputatlar va ijro organlari zimmasidagi mas’uliyatni yanada chuqur anglab oldilar.