Xalq deputatlari Bandixon tumani Kengashi deputatlari tomonidan saylov okruglarida aholi farovonligini ta’minlash, hududlarni obodonlashtirish va ijtimoiy masalalarni hal etish borasidagi tizimli o‘rganishlar davom etmoqda.
Xalq deputatlari Bandixon tumani Kengashiga 18-“Navro'z” saylov okrugidan saylangan deputat E.Jurayev hamda kotibiyati xodimlarining vazifalar taqsimotiga asosan deputatlar bilan hamkorlikda ishlash grafigi ijrosini ta'minlash maqsadida, deputat o‘z saylov okrugidagi "Navro'z" MFYsidagi yettilik faoliyati o'rgandi hamda mahallada olib borilyotgan obodonchilik ishlar bilan tanishdi.
📝 Deputat o‘z faoliyatini mahalliy Kengash deputatlari uchun belgilangan "24 ta eng muhim yo‘nalish" asosida tashkil etdi.
Mahalladagi Bozor va savdo shoxobchalari faoliyati bilan tanishildi. Bozordagi aholi uchun kundalik ehtiyoj mahsulotlari, sifati va narx-navosi e’tibor markazida bo‘ldi. Kichik biznes vakillarini qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha muloqot o‘tkazildi.
⚽️ Mahalla hududida barpo etilgan zamonaviy sport maydonchasi ko‘zdan kechirildi. Yoshlarning bo‘sh vaqtlarini sport bilan o‘tkazishlari uchun yaratilgan sharoitlar va maydonchaning texnik holati o‘rganildi.
🤝 Maqsadimiz — har bir mahallada aholi uchun munosib turmush sharoitini yaratish va yuzaga kelayotgan muammolarni joyida, tezkorlik bilan hal etishdir.