Bugun 30-yanvar kuni Yangiobod tuman Kengashi deputatlari tomonidan tumandagi davlat maktabgacha ta’lim tashkilotlarida qish
mavsumida muhim ahamiyat kasb etuvchi issiqlik tizimlarining holati hamda bolalar uchun mo‘ljallangan oziq-ovqat mahsulotlarining xavfsizligi yuzasidan
o‘rganish ishlari olib borildi.
O‘rganish jarayonida muassasalarda isitish tizimlarining barqaror ishlashi, xonalar harorati, isitish uskunalarining texnik holati va xavfsizlik talablarga muvofiqligi ko‘zdan kechirildi. Shuningdek, oshxonalarda oziq-ovqat mahsulotlarini saqlash sharoitlari, sanitariya-gigiyena qoidalariga rioya etilishi, mahsulotlarning sifati va
belgilangan me’yorlarga mosligi alohida e’tiborga olindi.
Aniqlangan kamchiliklar yuzasidan mas’ullarga tegishli tavsiyalar berildi hamda ularni bartaraf etish bo‘yicha aniq muddatlar belgilandi. Ushbu tadbir bolajonlarning sog‘lom va xavfsiz muhitda tarbiyalanishini ta’minlash, shuningdek, ta’lim muassasalarida yaratilgan sharoitlarni yanada yaxshilashga qaratilgan.