“Alisher Navoiy — milliy o‘zligimiz va ma’naviyatimiz timsoli”
Deputatlar faolligi - faravonlikka tayanch
Joriy yil davomida (13) marotaba sessiya o‘tkazilgan. Sessiyalarda (96) ta masala ko‘rilib, (96) ta Kengash qarorlari qabul qilingan.
Ko‘rilgan masalalarning (45) tasi hisobot, (28) tasi axborot, (21) tasi boshqa masalalarga to‘g‘ri keladi.
“Mahalliy davlat hokimiyati to‘g‘risidagi”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonunni hamda O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2025 yil 28 yanvardagi “Xalq deputatlari mahalliy Kengashlari sessiyalarida mahalliy davlat organlari va tashkilotlari mansabdor shaxslarining hisobot (axborot)larini eshitishning namunaviy tartibini tasdiqlash to‘g‘risida”gi KQ-54-V-sonli qaroriga asosan, ijro hokimiyati organi rahbarlarining hisobot (axborot)lari eshitilib kelinmoqda.
Jumladan: tuman hokimi (1) marotaba tuman ichki ishlar bo‘limi boshlig‘ining (2) marotaba, tuman prokurorining (1) marotaba, tuman tibbiyot birlashmasi rahbarining (2) marotaba, tuman moliya va iqtisodiyot bo‘limi rahbarining (10) marotaba, tuman yoshlar ishlari agentligi rahbarining (3) marotaba, tuman ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish inspeksiyasi rahbarining (3) marotaba, tuman adliya bo‘limi rahbarining (3) marotaba hamda tuman hokimining o‘rinbosarlarining (12) marotaba axborot va hisobotlari eshitildi.