SAYLOVCHILAR BILAN UCHRASHUV
Xalq deputatlari Urganch shahar Kengashiga 5-Olimpiya saylov okrugidan saylangan deputat Atajonov Jur’atbek Atavayevich mahallalardagi saylovchilar bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Dastavval, deputat tomonidan yig‘ilganlarga mamlakatimizda so‘nggi yillarda amalga oshirilayotgan tub islohotlar, “O‘zbekiston – 2030” strategiyasi va 2025-yil “Atrof-muhitni asrash va “yashil iqtisodiyot” yilida amalga oshirish bo‘yicha davlat dasturida belgilab berilgan ustuvor vazifalar, qonunchilikdagi yangiliklar, qabul qilinayotgan qonunlar, farmon va qarorlarning mazmun-mohiyati bo‘yicha batafsil ma’lumot berildi.
Ochiq va samimiy ruhda o‘tgan uchrashuvda aholining turmush darajasini yaxshilash va saylovchilarni qiynab kelayotgan muammo va takliflarini eshitdi.
Muloqotlar davomida fuqarolar tomonidan ko‘tarilgan aksariyat masalalar joyida hal qilingan bo‘lsa, muddat talab etadigan murojaatlar deputat tomonidan nazoratga olindi.