Xalq deputatlari Bo'ka tuman Kengashining navbatdagi VII-chaqiriq 6-sessiyasi
Tuman Kengashi deputatlari, sektor rahbarlari, mahalla raislari, hokim yordamchilari va tegishli korxona-tashkilotlar rahbarlari ishtirokida o'tgan sessiya kun tartibiga muvofiq
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2025-yil 14-yanvardagi “Hududlarni rivojlantirish hamda aholi muammolarini hal etishda mahalliy Kengashlar deputatlari va senatorlarning “mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi KQ-35-V-sonli Qarori ijrosini ta’minlash to‘g‘risida;
Xalq deputatlari Bo‘ka tumani Kengashining 2024-yil 28-fevraldagi VI-90-21-10-137-K/24-sonli qaroriga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida;
Xalq deputatlari Bo‘ka tumani Kengashi deputatlari tomonidan o‘z saylovchilariga axborot berish jarayonlaridagi uchrashuvlarni rasmiylashtirish hamda aniqlangan muammolarni tizimli hal etish chora-tadbirlari to‘g‘risida;
Bo‘ka tumani prokuraturasi tomonidan tumanda qonuniylikni mustahkamlash, fuqarolarning huquq va erkinliklarini muhofaza qilish, jinoyatchilik hamda huquqbuzarliklarning oldini olish borasida 2024-yilda amalga oshirgan ishlari yuzasidan axboroti to‘g‘risida;
Bo‘ka tumani Ichki ishlar bo‘limi tomonidan tumanda huquqbuzarliklarni barvaqt oldini olish, jinoyatchilikka qarshi kurashish, jamoat tartibini saqlash va fuqarolar xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha 2024-yilda amalga oshirgan ishlari to‘g‘risidagi hisoboti;
Tuman mahalliy byudjetining 2025-yil 1-yanvar holatiga shakllangan erkin qoldiq mablag‘lari hisobidan rejalashtirilayotgan xarajatlar to‘g‘risidagi masalalar ko'rib chiqildi.
Sessiya davomida mas'ullarning hisobotlari tinglandi va kun tartibidagi masalalar yuzasidan tegishli Kengash qarorlari qabul qilindi.