DOIMIY KOMISSIYA FAOLIYATI:
Xalq deputatlari Jarqo‘rg‘on tumani Kengashining “Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar bo‘yicha doimiy komissiyasi ”ning navbatdagi yig'ilishi boʻlib o'tdi.
1. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024 yil 20 dekabrdagi “Hududlarda yuqori iqtisodiy o‘sish va aholi bandligini ta’minlashning yangi tizimini yo‘lga qo‘yish hamda bu borada mahalliy hokimliklarning roli va mas’uliyatini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-223- sonli farmoni asosida Jarqo‘rg‘on tumanini 2025 yilda kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturida amalga oshirilishi belgilangan ustuvor yo‘nalishlar yuzasidan tuman hokimining birinchi o'rinbosari R.Xamrayevning hisoboti deputatlar muhokamasiga qo'yildi, doimiy komissiya raisi hamda a’zolari tomonidan kun tartbidagi masalalar yuzasidan savol va takliflar bildirilib, navbatdagi sessiya kun tartibiga tasdiqlash va muhokama qilish uchun kiritildi.