Sessiya kun tartibida 1. Qonuniylikni mustahkamlash, fuqarolarning huquq va erkinliklarini muhofaza qilish, jinoyatchilik hamda huquqbuzarliklarni oldini olish borasida 2024- yilning 12 oyida tuman prokuraturasi tomonidan amalga
oshirilgan ishlari to`g`risida
tuman prokurori R.Xalilovning axborotito`g`risidagi
2. Jalaquduq tumani 2-sektor hududida 2024-yil davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan Jalaquduq tuman 2-sektor rahbari R.Xalilovning hisoboti to`g`risidagi;
3. Jalaquduq tumani Ichki ishlar bo`limi boshlig`ining 2024- yilda tuman Ichki ishlar bo`limi tomonidan
huquqbuzarlik va jinoyatchilikni oldini olish borasida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan hisoboti to`g`risidagi;
4.Xalq deputatlari Jalaquduq tuman Kengashining 2025-yil uchun ish rejasini tasdiqlash to`g`risidagi;
5. O`zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining Mahalliy hokimiyat vakillik organlari faoliyatini kuchaytirishga ko`maklashuvchi komissiyasining 2024- yil 31-yanvardagi “Mahalliy kengashlar deputatlari faoliyati samaradorligini oshirish to`g`risida”gi 22-sonli qarori ijrosini ta`minlash xaqidagi;
6. Jalaquduq tumanida 2024-yilda kambag`allikni qisqartirish va ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish chora-tadbirlar dasturini ijrosi yuzasidan 2024- yil 12 oyi davomida amalga oshirilgan ishlar to`g`risidagi tuman hokimining birinchi o`rinbosari J.Abdumutalibovning hisoboti to`g`risidagi;
7.O`zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Majburiy ijro byurosi Jalaquduq tuman bo`limining 2024- yilning 12 oyi davomidagi faoliyati yuzasidan xisoboti to`g`risidagi va boshqa masalalar ko`rildi.