Tuman hududidagi og‘ir mahallalarda yashash sharoiti yaxshilanadi 2026–2027-yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi PQ-35-sonli O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori ijrosini ta’minlash hamda uning mazmun-mohiyatini aholi o‘rtasida keng targ‘ib etish maqsadida Gʻallaorol tumanida tizimli ishlar amalga oshirilmoqda. Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputati Sh.Noraliyev Naxroch mahallasida aholi bilan uchrashdi. Mahalla uchun ushbu qaror doirasida muhim infratuzilma ichki yo‘l bilan ta’minlash, suv ta’minotini yaxshilash va elektr ta’mintini yaxshilash bo‘yicha dolzarb loyihalar tasdiqlangan. Mazkur yangiliklarni aholi vakillari xursandchilik bilan qabul qildi.
Tuman hududidagi og‘ir mahallalarda yashash sharoiti yaxshilanadi
2026–2027-yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi PQ-35-sonli O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori ijrosini ta’minlash hamda uning mazmun-mohiyatini aholi o‘rtasida keng targ‘ib etish maqsadida Gʻallaorol tumanida tizimli ishlar amalga oshirilmoqda. Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputati Sh.Noraliyev Naxroch mahallasida aholi bilan uchrashdi. Mahalla uchun ushbu qaror doirasida muhim infratuzilma ichki yo‘l bilan ta’minlash, suv ta’minotini yaxshilash va elektr ta’mintini yaxshilash bo‘yicha dolzarb loyihalar tasdiqlangan. Mazkur yangiliklarni aholi vakillari xursandchilik bilan qabul qildi.