PQ–35-sonli qaror doirasida aholi bilan targ‘ibot ishlari Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputati B.Narzullayeva Gʻo‘bdin mahallasida saylovchilar bilan uchrashib 2026–2027 yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi PQ-35 sonli qarorida tumanda ko‘zda tutilgan loyihalar
PQ–35-sonli qaror doirasida aholi bilan targ‘ibot ishlari Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputati B.Narzullayeva Gʻo‘bdin mahallasida saylovchilar bilan uchrashib 2026–2027 yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi PQ-35 sonli qarorida tumanda ko‘zda tutilgan loyihalar Gʻallaorol tumanidagi maxsus sanoat zonasi faoliyati samaradorligini oshirish, Yo‘l bo‘yida 98 ta savdo, logistika  va boshqa kichik xizmat ko‘rsatish ob’yektlarini tashkil etish,  5 ta mahallalar ixtisoslashuvini chuqurlashtirish, 4 ta mahallani o‘z faoliyati bilan qamrab oluvchi “Lalmikor” mahallasida  “o‘sish nuqta” laridan kelib chiqib, “Mikrosanoat” markazini tashkil etish va ularda kichik ishlab chiqarish quvvatlarini joylashtirish, Gʻallaorol tumani “Gʻo‘bdin” QFY Xo‘jakobud qishlog‘i hududida qurilayotgan "Gʻallaorol maxsus sanoat zonasini" hududidan o‘tgan sel soyida o‘zan tozalash, to‘g‘rilash va kechuv inshootlarini qurish loyihalari aholi farovonligini ta’minlashda muhim qadam ekanligi ta’kidlandi.