Қашқадарё вилояти Кўкдала тумани Кўкдала МФЙ худудида жойлашган коллижда , "Уч авлод учрашуви"
Қашқадарё вилояти Кўкдала тумани Кўкдала МФЙ худудида жойлашган коллижда , "Уч авлод учрашуви" байрам тадбири бўлиб ўтди. Учрашувда Туман ҳокимлиги, ИИБ Бошлиги, “Нуроний” жамғармаси туман бўлими раиси, Хотин-қизлар бўлими, Туман Кенгаши депутатлари, Республика маънавият ва маърифат маркази туман бўлими ҳамда Кўкдала тумани маданият бўлими “Кексалар маслаҳат гурухи” аъзолари билан биргаликда нуроний отахон ва онахонлар иштирок етди. Тадбирда "Эрта турмушнинг олдини олиш" эрта никоҳ ва эрта туғруқни олдини олиш ҳамда яқин қариндошлар ўртасидаги никоҳни олдини олиш бу борадаги камчиликларни олдини олишда маҳалла, таълим ва оила ҳамкорлигини янада кучайтириш, тарғибот тадбирларининг таъсирчан усулларидан кенг фойдаланиш лозимлигига қаратилган бир қатор таклиф ва тавсиялар билдирилди. Тадбир сунгида нуронийлар ватанимиз равнақи, юртбошимиз ва барча эл хизматидаги рахбарларимизга соғлик-саломатлик тилаб дуога қул очишди.