Joriy yilning 18 aprel kuni Xalq deputatlari Bekobod tumani Kengashining 12-sessiyasi kun tartibiga kiritilgan masalalarni dastlabki tarzda ko’rib chiqish maqsadida tuman Kengashining Agrar, suv xo‘jaligi va ekologiya masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
✅Kun tartibidagi masalalar:
-“O‘zbekiston — 2030” strategiyasining “Atrof-muhitni asrash va “yashil” iqtisodiyot yili” dasturini hududlar kesimida ijro etilishi yuzasidan tuman hokimi o‘rinbosari hisobotini dastlabki tarzda ko‘rib chiqish.
-“Suv yetkazib berish xizmati” davlat muassasasi direktorining suv resurslarini boshqarish, suv xo‘jaligi obyektlarining texnik holatini yaxshilash, shuningdek tumanda suv tejovchi sug‘orish texnologiyalarini joriy etish holati to‘g‘risidagi hisobotini dastlabki tarzda ko‘rib chiqish, masalalari muhokama qilindi.
✅Yig‘ilish yakuni bilan ushbu masalalar yuzasidan doimiy komissiyaning qarorlari qabul qilindi.