Korrupsiyaga qarshi kurashish
Korrupsiyaga qarshi kurashish!
Xalq deputatlari Sariosiyo tuman Kengashi kotibiyati mudiri, tuman Kengash deputati M.Ashurov, “Nuroniy” jamg‘armasi Sariosiyo tuman bo‘limi raisi, Xalq deputatlari Sariosiyo tuman Kengashi deputati S.Kosimov hamda mutassadi tashkilot rahbarlari ishtirokida davra suhbati o‘tkazildi.
Suhbat davomida mutassadi tashkilot rahbarlariga O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti 2025-yil 5-mart kuni Korrupsiyaga qarshi kurashish milliy kengashi yig‘ilishida bergan topshiriqlarini ijrosini amalda bojarish lozim.
Davlatimiz rahbari aytganlaridek– Hammamiz yagona kuch bo‘lib harakat qilsak, albatta, katta ijobiy samaraga erishamiz. Shu bois mahalla faollari, nuroniylar, ziyolilar, yozuvchi va shoirlar, san’at va madaniyat xodimlari, tadbirkorlar, taniqli shaxslar, rahbarlar, deputat va senatorlar – umuman butun jamoatchilik birlashib, korrupsiyaga “jamiyat tanasidagi saraton” sifatida qarashimiz kerak.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 3-yanvar kunidagi “2025 yilda Respublika Mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish
va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish bo‘yicha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi 1-sonli qarorining
mazmun-mohiyati yetkazish, mahallalarda huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish, internet va ijtimoiy tarmoqlarda keng tarqalayotgan kiberjinoyatlarga qarshi kurashish, shuningdek, shu turdagi jinoyatlarni keltirib chiqaruvchi xolatlarga yo‘l qo‘ymaslik
haqida tushunchalar berildi.