Xalq deputatlari Olmazor tuman Kengashining III chaqiriq yettinchi sessiyasi bo'lib o'tdi.
Tumandagi xotin qizlarni ijtimoiy axvoli, yosh oilalar va ishsiz ayollarni ish bilan taminlash, ayollar o‘rtasida jinoyatchilikni oldini olish, oilaviy ajrimlarni kamaytirish bo‘yicha qilingan ishlar hamda “Ayollar daftari” bo‘yicha ajratilgan byudjet mablag‘lari manzilli va samarali ishlatilishi, xotin-qizlar ijtimoiy ahvolini yaxshilash uchun olib borilayotgan ishlar hamda Olmazor tumanida 6-bosqich “Ayollar daftari” ro‘yxatiga kiritishga tavsiya etilgan 12438 nafar extiyojmand xotin-qizlarni mahalla fuqarolar yig‘inlari tomonidan o‘rganilgan xujjatlarga asosan “Ayollar daftari”ga kiritish to‘g‘risida.
Davlatimiz rahbari joriy yilning 5-mart kuni “Korrupsiyaga qarshi kurashish va uni oldini olish bo‘yicha” milliy Kengashida qilgan ma’ruzalaridan kelib chiqgan holda sohada olib borilayotgan ishlar tahlili hamda Olmazor tumani hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlari bo‘limining 2024-yil yakuni bo‘yicha amalga oshirilgan ishlari yuzasidan hisoboti, 2025-yilga belgilangan ustuvor vazifalar hamda tumanda ijtimoiy sohada olib borilayotgan manzilli ishlar taxlili 2025-yilda maktablardagi bitiruvchilarni Oliy ta’limga kirish jarayonlari, yoshlarni kasbga qiziquvchanligini inobatga olgan holda kasbga va ishga joylashtirish taxlillari to‘g‘risida.
Davlatimiz rahbari joriy yilning 5-mart kuni “Korrupsiyaga qarshi kurashish va uni oldini olish bo‘yicha” milliy Kengashida qilgan ma’ruzalaridan kelib chiqgan holda sohada olib borilayotgan ishlar tahlili, Olmazor tumani hokimi o‘rinbosari, Investitsiyalar va tashqi savdo bo‘limi boshlig‘ining 2024-yil yakuni bo‘yicha amalga oshirilgan ishlari yuzasidan hisoboti, 2025-yilga belgilangan ustuvor vazifalari hamda tumanda eksport saloxiyatini oshirish uchun olib borilayotgan ishlar tahlili to‘g‘risida.