O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi Sirdaryo viloyati Kengashi deputati Bahrom Sobirovning navbatdagi qabuli Boyovut tumanining Shirin mahallasida istiqomat qiluvchi fuqarolar bo‘ldi. Uchrashuv davomida mahalla yettiligi bilan hududdagi mavjud muammolar bo‘yicha fikrlar almashilindi va ularning yechimi bo‘yicha deputat tomonidan masʼullarga tegishli topshiriqlar berildi.
Qabul davomida 2 ta murojaat kelib tushgan bo‘lib, ikkala murojaat ham joyida ijobiy hal etildi. Xususan, mahalla profilaktika inspektori Komiljon Do‘stmurotovning mahalladagi ishlari yuqori baholanib, “Havfsiz mahalla” sifatida eʼtirof etildi va uning xizmat xonasi uchun deputat tomonidan telefizor sovg‘a qilindi.
Bundan tashqari deputat va viloyat prokuraturasi bilan hamkorlikda fuqaro Hafiza Yusupovaning oilaviy sharoiti o‘rganildi va unga yangi uy qurib berish bo‘yicha qilgan murojaati yuzasidan ishlar boshlab yuborildi.
Maʼlumot o‘rnida ushbu uyning qurib bitkazilishi, joriy yilning may oylariga rejalashtirilgan.