Xalq deputatlari Margʻilon shahar Kengashi deputati A. Ermatov navbatdagi uchrashuvini Zuhro mahalla fuqarolari bilan o‘tkazdi. Uchrashuvda hudud aholisi bilan ochiq va samimiy muloqot bo‘lib o‘tdi.
Fuqarolar tomonidan bildirilgan asosiy masalalar ichimlik suvi ta’minoti, mahalladagi yoritish chiroqlari, bolalar maydonchalarining bugungi holati yuzasidan bo‘ldi.
Har bir murojaat deputat tomonidan e’tibor bilan tinglanib, ayrim masalalar joyida hal etish choralari ko‘rilsa, muayyan muammolar bo‘yicha tegishli tashkilotlarga so‘rovlar yuborilishi rejalashtirildi.
Deputat A. Ermatov uchrashuvda quyidagilarni ta’kidladi:
“Xalq vakili sifatida asosiy maqsadim – sizlar, fuqarolarimizning muammolari bilan bevosita tanishib, ularga yechim topish. Buning uchun har bir taklif, har bir murojaat men uchun muhim.”
📌 Deputatlar tomonidan bu kabi uchrashuvlar muntazam tashkil etilishi fuqarolar bilan aloqalarni mustahkamlashda muhim vosita ekani qayd etildi.