"Namuna" mahallasining aholisi bilan uchrashuv oʻtkazdi.
🔹Xalq deputatlari Bo‘stonliq tumani Kengashi deputati M.Ashurov "Namuna" mahalla fuqarolar yig‘ini aholisiga Xalq deputatlari Toshkent viloyati Kengashining 2025- yil 3-iyuldagi VII-9-85-10-0-K/25-sonli "Mahallalar faoliyati takomillashtirilishi munosabati bilan Toshkent viloyatidagi mahallalarni tuzish, birlashtirish, bo‘lish va tugatish, shuningdek ularning chegaralarini belgilash hamda o‘zgartirish kiritish masalalari to‘g‘risida"gi qarori yuzasidan tushuntirishlar berdi.
🔹Shuningdek Xalq deputatlari Boʻstonliq tumani Kengashi deputati A.Mannobov tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 21-apreldagi PF-71-son Farmoni ijrosini ta’minlash maqsadida aholiga korrupsiyaga qarshi kurashish, toʻy-marosimlar va ma'rakalarni ixchamlashtirish, dabdabozlik va isrofgarchilikka chek qoʻyish boʻyicha targʻibot ishlari oʻtkazildi.
🔹Uchrashuv davomida fuqarolarning qiziqtirgan savollariga javob berildi.