"Mahalla yettiligi" bilan hamkorlikda deputatlik faoliyati jarayonlari olib borilmoqda
Mahalla faoliyatini isloh qilish, mahalla aholisining murojaatlarini mahallaning o'zida hal etish, mahalladagi ishsiz yoshlarning bandligini taʼminlash, ularning muammolari oʻrganish va amaliy yordam berish mahalla farovonligining asosiy omillaridan biridir. Xalq deputatlari Toyloq tumani Kengash deputati O'ktam Tangirov Xo'jayuz mahallasida "mahalla yettilgi" bilan o'tkazilgan uchrashuvda yo'qoridagi masalalar yuzasidan suhbat o'tkazildi. Suhbat jarayonida ishsiz yoshlarning bandligini ta'minlashga a'lohida etibor qaratish, ularning muammolarini joyiga chiqgan holda o'rganish, mahallada aholi murojaatlari yuzasidan tahliliy ma'lumotlar tayyorlagan holda murojaatlarning mahalla yettiligi bilan birgalikda hal etish choralarini ko'rish yuzasidan vazifalar belgilab olindi.
Uchrashuvlar o'tkazishdan asosoiy maqsad xalqning roziligiga erishish hamda aholi muammolarini mahallaning o'zida hal etish.