Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati Z.Ahmedova O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Kengashining 2025-yil 14-yanvardagi KQ-35-sonli qarori ijrosi bo'yicha, "Deputat mahallada" dasturi doirasida uchrashuv olib bordi.
Surxondaryo viloyati Senatorlari, xalq deputatlari viloyat, tuman, shahar Kengashlari deputatlari, hokimliklar, mahalla faollari, nuroniylar, ziyolilar, xotin-qizlar va yoshlar vakillari, tadbirkorlar hamda agroklaster egalarining vohamiz aholisiga "Viloyatimizning har bir go‘shasini bunyodkorlik va obodlik maskaniga aylantirishda barchamiz munosib hissa qo‘shaylik!" mavzusida tumandagi "Bobur" mahallasida uchrashuv bo'lib o'tdi. Hududdagi mavjud muammolar, fuqarolar tomonidan berilgan takliflar yuzasidan rejalar tuzilib, fuqarolar murojaatlari tegishli tashkilotlarga deputatlik so'rovlari yuborilishi belgilab olindi.