Xalq deputatlari Jarqo'rg'on tuman Kengashiga 15- Namuna saylov okrugidan saylangan deputat Choriyeva Zarifa Ishqobilovna tumandagi "Alisher Navoiy" MFYsida saylovchilar bilan uchrashib, davra suhbatini olib bordi
So‘nggi yillarda mamlakatimizda jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlarini ko‘rib chiqish orqali inson huquqlari va erkinliklari, uning qonuniy manfaatlarini himoya qilish muhim ustuvor yo‘nalishlardan biriga aylandi. Shu boisdan deputat Z.Choriyeva tumandagi “Alisher Navoiy” mahallasida fuqarolar bilan deputatlik qabulini o‘tkazib, deputat o'z faoliyati to'g'risida saylovchilarga axborot berib o'tdi.
Qabul davomida fuqaro F.Tursunovning murojaati tinglanib, huquqiy maslahatlar berildi va mahallada uchrab kelayotgan muammolar yuzasidan aholining murojaatlar bo‘yicha tegishli tashkilotlarga deputatlik so'rovi bilan chiqish belgilandi.