Deputatlik nazorat tahlil ishlari davom etmoqda…
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti hujjatlari, Oliy Majlis palatalari va Hukumat qarorlari, Oliy darajadagi tashriflar davomida erishilgan kelishuvlar yuzasidan ishlab chiqilgan “yo‘l xaritalari”da Marg’ilon shaharda ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish yuzasidan belgilangan chora-tadbirlarni manzilli o‘rganish hamda samarali nazoratni amalga oshirish rejasi tuzilgan.
Xalq deputatlari Marg’ilon shahar Kengashidagi O’zLiDeP deputati Abdubannob Mahkamov tomonidan Ipak yo’li mahalla hududidagi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 20-dekabrdagi “Hududlarda yuqori iqtisodiy o‘sish va aholi bandligini ta’minlashning yangi tizimini yo‘lga qo‘yish hamda bu borada mahalliy hokimliklarning roli va mas’uliyatini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-223-sonli Farmoniga asosan mebel ishlab chiqarishni tashkil etish bo’yicha Mirzaxakimov Ruzimuxammad Muxammadjon o‘g‘li hamda Qandolatchilik mahsulotlari ishlab chiqarishni tashkil etish bo’yicha Mirzaboboev Murodjon Mirzamuxsin o‘g‘li faoliyati o’rganildi.
O’rganish davomida samarali nazoratni amalga oshirilib, deputat tomonidan tadbirkorlik faoliyati bo’yicha rasmiy ro’yxatdan o’tish, faoliyatni rivojlantirish uchun bank kereditlari, yaratiladigan ishchi o’rni bo’yicha batafsil tushunchalar berib o’tildi.